یاد و خاطره شهدا
گسترش فرهنگ ایثار و شهادت
درباره وبلاگ


زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

مدیر وبلاگ : جامانده از قافله
مطالب اخیر
فضیلت های زیارت امام حسین(ع) / دانلودرایگان فایلpdf کتاب داستان هایی از فضیلت زیارت امام حسین

زیارت عارفانه و خالصانه حضرت امام حسین(ع)، فضیلت های ویژه ای دارد که از جهات مختلفی در خور تعمق است.

جامعیت

خدای جهان آفرین، حکمت رسایش اقتضا کرد که بندگان خویش را به انجام یک سلسله کارهای شایسته، به صورت واجبات و مستحبات موظف سازد. هر کدام از این سلسله وظایف، آثار خاص و نقش سازنده ای در تقرب به پیشگاه او دارد که به واسطه ی انجام بخشی از آنها برای همیشه، نمی توان از بخش دیگرش بی نیاز بود. به همین جهت است که برخی از دانشمندان بر این اندیشه اند که انسان نباید تنها به انجام برترین مستحبات درعبادت خدا بسنده کند، چرا که آثار و خواص دیگر کارهای شایسته و عبادت های مستحبی از او فوت می شود و زیارت پیشوای شهیدان یک نوع اطاعت الهی است که خواص هر کار عبادی واجب و مستحب، زبانی و عملی، قلبی و بدنی، در آن گرد آورده شده است، اعمالی چون نماز، زکات، حج، صدقه، جهاد و ...

پاکسازی از گناه

اثر دیگر زیارت آن حضرت این است که: زائر حسین علیه السلام پس از زیارت عارفانه و خالصانه به گونه ای خاص، از گناهان پاک می گردد.

در روایات متعددی - حدود چهل روایت - تعبیر شده است که:

«خداوند گناهان گذشته و آینده ی او را خواهد بخشید.»(1)

و در روایات دیگری بدین صورت است که: « او بسان روز تولدش، از همه ی گناهان پاک و پاکیزه می شود.»(2)

اثر رهایی بخش

زائر آن حضرت نه تنها خود نجات یافته است، بلکه سبب نجات و رهایی دیگران می گردد. در روایتی امام صادق علیه السلام فرمود:

« زائر عارف حسین علیه السلام، در روز رستاخیز برای صد نفر از دوزخیان شفاعت می کند.»(3)

و در روایت دیگری است که بدو ندا می رسد که: « هان ای زائران حسین علیه السلام دست هر کسی را دوست دارید بگیرید و به بهشت وارد کنید.»(4)

تا روز رستاخیز

هر کار شایسته ای پاداشش تا روز رستاخیز باقی می ماند، اما خود کار، پس از انجام، پایان می پذیرد، اما زیارت حسین علیه السلام کار بزرگی است که تا قیامت از زائر او گسست ناپذیر است و خود عمل شایسته همچنان تا قیامت امتداد می یابد.

در این مورد امام صادق علیه السلام فرمود: «هنگامی که فردی از خانه اش، به قصد زیارت آن حضرت خارج می شود، از همانجا تا رسیدن به هدف، هفتصد فرشته او را همراهی می نمایند. پس از زیارت او، ندایی می رسد که گذشته ات مورد بخشایش قرار گرفته است، اینک از این پس، زندگی را از سر بگیر و مراقب رفتارت باش! آنگاه، همان فرشتگان او را تا رسیدن به خانه اش همراهی می کنند و پس از خداحافظی از او تا آخرین روز زندگی اش همواره حسین علیه السلام را زیارت می کنند و پاداش کارشان از آن اوست.»(5)

فضیلت های زیارت امام حسین(ع) / دانلودرایگان فایلpdf کتاب داستان هایی از فضیلت زیارت امام حسین


پاداشی بی نظیر

به برکت زیارت امام حسین حسین علیه السلام انسان هدفدار، به عمل و پاداشی می رسد که هرگز نه انجام آن برایش امکان پذیر است و نه به دست آوردن پاداشش، همانند رسیدن به حج و پاداشی چون حج پیامبر که در گذشته روایت آن را آوردیم.

وعده خدا

خداوند سوگند یاد کرده است که زائر عارف آن حضرت را محروم و نومید و دچار ورشکستگی روز رستاخیز نسازد.

این مطلب را از امام باقرعلیه السلام آورده اند که فرمود: حسین علیه السلام به صورت بسیار مظلومانه و اندوهبار و با لب تشنه و مشتاق به لقای حق، به شهادت رسید و خداوند بر خود لازم ساخت که هیچ مشتاق به کوی او، و بلازده و گناهکار و غم زده و تشنه کام و مصدوم و رنج دیده ای، به کوی او نشتابد و خدای را در آنجا نخواند و به وسیله حسین علیه السلام به بارگاه او تقرب نجوید، جز این که خداوند، گرفتاری اش را رفع، و خواسته هایش را روا و گناهانش را مورد بخشایش قرار دهد و به عمر و روزی اش بیفزاید.(6)

نهایت آرزوها

ویژگی دیگر در زیارت حسین علیه السلام این است که رسیدن به بهشت برین که نهایت آرزوی هر انسان است در پرتو آن، حاصل می شود.

در روایت است: خداوند، هنگامی که زائر عارف او را در راه زیارت او، شبانگاهان بیدار و روزها خسته می نگرد، بدو نظر لطفی می افکند که بهشت برایش تأمین می شود.(7)

پی نوشت ها

1. بحارالانوار، ج 101، ص 28، 21.

2. بحارالانوار، ج 101، ص 20.

3. بحارالانوار، ج 101، ص 77.

4. بحارالانوار، ج 101، ص 27.

5. بحارالانوار، ج 101، ص 67، 68.

6. بحارالانوار، ج 101، ص 46.

7. بحارالانوار، ج 101، ص 12.

 

 فضیلت های زیارت امام حسین(ع) / دانلودرایگان فایلpdf کتاب داستان هایی از فضیلت زیارت امام حسین

 

کتاب داستان هایی از فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام

کتاب "داستان هایی از فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام" نوشته علی میرخلف زاده که توسط انتشارات مهدی یار به چاپ رسیده است. 

از جمله موضوعات این کتاب می توان به عناوین : "ثواب زیارت؛ زیارت گروهی از آسمان؛ زیارت فرشته ها و انبیاء؛ هفتاد هزار فرشته؛ زیارت پنجاه هزار فرشته؛ دعای معصومین (ع )؛ دعای امام صادق (ع )؛ مصافحه با رسول خدا(ص )؛ نماز زائر؛ حق خدا و رسول؛ حوض کوثر؛ حسرت زیارت؛ مشمول دعاها؛ ترس از ظلم؛ احسان به اهلبیت؛ عاق اهلبیت؛ دعای مستجاب؛ لوازم زائر؛ حال زائر؛ رستگاران؛ تقدیس و تنزیه؛ دوست خدا؛ هزار حسنه؛ هزار گناه محو؛ کرامت حق؛ فرشته ها ملازم زوار؛

جزء عمر حساب نشود؛ زیارت مظلوم؛ حساب قیامت؛ عرفان و شناخت؛ کنار نهرها؛ طلب رحمت؛ از روی شوق؛ بندگان مکرم؛ محبت؛ ثواب عمره؛ بدون تکبر؛ طلب آمرزش؛ حاجت دنیا و آخرت؛ محبوبترین اعمال؛ زیارت قبر مطهر؛ رزق و عمر طولانی و در زمره سعدا؛ حاجت روا؛ مسافرین خدا؛ کرامت خداوند؛ عملت را از سر بگیر؛ رحمت واسعه؛ ثواب ده حج و عمره؛ سی حج مقبول؛ غریب و شهید؛ پنجاه حج؛ هزار حج و هزار عمره؛ بنده آزاد کردن؛ شافع قیامت؛ شفاعت؛ ملائکه گریان؛ ارواح طیبه عصمت بزیارت حسین (ع )؛ نصرانی مهمان؛ زیارت امام حسین (ع )؛ حضرت موسی (ع ) به زیارت حسین (ع )؛ احترام امام زمان به زوار حسین (ع )" اشاره کرد.

منبع: یاد وخاطره شهدا


دانلود رایگان فایل PDF کتاب داستان هایی از فضیلت زیارت امام حسین(ع) در لینک زیر!!!!

فضیلت های زیارت امام حسین(ع) / دانلودرایگان فایلpdf کتاب داستان هایی از فضیلت زیارت امام حسین-علامت ونماد دانلودنوع مطلب : قیام عاشورا، ادعیه و زیارات، مقالات و مطالب عاشورایی، دانلود ها، 
برچسب ها : فضیلت زیارت امام حسین، اهمیت زیارت امام حسین، دانلودرایگان کتاب داستان هایی از فضیلت امام حسین، فایلPDFکتاب فضیلت های زیارت امام حسین، دانلودرایگان کتاب مذهبی، دانلود کتاب به صورتPDF، فضیلت زیارت عتبات عالیات،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندها
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت
وصیت شهدا
یادوخاطره شهدا
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات