تبلیغات
یاد و خاطره شهدا - جهانبینی شهدا در کلام شهدا / فرازی از وصیتنامه شهدا
 
یاد و خاطره شهدا
گسترش فرهنگ ایثار و شهادت
درباره وبلاگ


زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

مدیر وبلاگ : جامانده از قافله
مطالب اخیر
جهان بینی شهدا در کلام شهدا / فرازی از وصیتنامه شهدا-مطالب ومقالات فرهنگ ایثار وشهادت

شهیدسیدحبیب مهرپور

با قلبی آكنده از مهر و عشق الهی به سوی جبهه روانه شدم و این تصمیم را با آگاهی و تدبیر خود گرفتم و داوطلبانه به حجله‌گاه معشوق گام نهادم، تا شاید تولدی ابدی یابم، تولدی با خون و اگر با كشته شدنم اسلام قوّت خواهد گرفت پس،ای سلاحها مرا دریابید. و می‌دانم این راهی كه آمده‌ام دیگر بازگشت ندارد، همة ما یك روز آمدیم و یك روز هم خواهیم رفت. پس، خدایا این رفتن به سوی خود را برای من عارفانه و عاشقانه و خالصانه قرار ده.

شهیدرامین فرزین

ای خدای رحمان تو خود می‌دانی كه برای چه این راه را انتخاب كرده‌ام و در این راه هیچ كوشش دریغ نكردم، كمك كن تا پرچم اسلام را بر فراز بزرگترین قلل دنیا برافراشته سازیم چون این خون در مقابل اسلام و قرآن ارزشی ندارد.

 

شهید محمدعلی رضائی

چرا خداوند پیامبر را مأمور نمود؟ و چرا پیامبر را در زمان خاصی فرستاد. امام حسین چرا جهاد نمود با آنكه می‌دانست در این جهاد كشته خواهد شد و ظاهراً شكست خواهد خورد؟ چرا جوان عالیقدر خود را چون علی اكبر با دست خود به جهاد اعزام نمود تا جام شهادت بنوشد؟ حسین با اینكه می‌دانست اهل بیتش اسیر می‌شوند چرا به چنین اقدامی دست زد؟ همة اینها برای امام هدف داشت و آن هذف زنده نگهداشتن مكتب حیاتبخش اسلام بود.

برادرجان ما پیرو اهل بیت عصمت و طهارت هستیم و اینك زمن آن است كه به مظلومیت امام حسین پی ببریم چون به فرمودة پیر جماران ما فرزندان عاشورا هستیم. آری، ما فرزندان عاشورا هستیم و وارثان خون حسین و باید یزیدیان زمان و متجاوزین به قرآن را سرجای خود بنشانیم. ما مورد ظلم و تعدّی واقع شدیم و باید به احیای حق و كلمه‌ لالاله الاالله و محمد رسول الله جهاد كنیم.

 

شهید محمدرضا تیغ‌بند

پدر جان خوشحالم از اینكه توانستم به ندای سالار شهیدان حسین بن علی لبیك گویم و در راه یاریش قدم گذارم و همانطور كه سرورم امام حسین در مقابل كفر ایستادگی كرد به پیروی از او ایستادگی خواهم كرد و این جان ناقابلم را برای برقراری اسلام وقرآن هدیه می‌كنم. و ما با خون خود اقیانوسی خواهیم ساخت كه تمامی كشتیهای كفر و الحاد و شرك در آن غرق شوند.

 

شهید اكبر شیخ‌الاسلامی

به علت گرایشم به راه حسین و عشقم نسبت به اسلام و كشورم این راه را برگزیدم. این عشق همچون خون در رگهایم جریان پیدا كرد و باعث شد عاشق شهادت و ایثار شوم. من چندین بار به جبهه آمدم و چون درسم را در مكتب حسین به پایان نرسانده بودم سالم بازگشتم ولی نمی‌دانم این بار چرا این گونه دربند خودم نیستم روحم در عوالم دیگری سیر می‌كند شاید در این مرحله خداوند مرا لایق بداند و مرا به خود فراخواند.

 

جهان بینی شهدا در کلام شهدا / فرازی از وصیتنامه شهدا-مطالب ومقالات فرهنگ ایثار وشهادت

شهید سیدمحمود امینی

من به ندای حسین لبیك گفتم و به سوی خدا شتافتم و به دعوت اسلام لبیك گفتم و سعادت را برای خود تحصیل كردم كشته‌ دین شدم و در راه قرآن به خون غلتیدم و دین حق را یاری كردم.

 

شهید مجید كوهستانی

اگر من به جبهه رفتم از برای یاری بخشیدن به دین خدا و پاسخ به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین و تحقق بخشیدن با آرمانهای به حق امام امت خمینی بت شكن بوده است.

شهید محمدعلی تقئی

ما تا آخرین نفس با دشمن كافر می‌جنگیم تا اسلام زنده بماند.

 

شهید داود حسینی

آری، ما به راهی رفته‌ایم كه سرانجام شوم امپریالیسم و سلطه‌گران اجنبی را هم اكنون در قلة عالم نمایان كنیم.

 

شهیدعلی عطاردی

خدایا، برای تحقق بخشیدن به اسلام و قرآن و دفاع از كشور اسلامیم، در این راه آگاهانه قدم گذاشتم. /

 

شهید محمدهادی محمدی

همه بدانند راهی را كه من انتخاب كردم آگاهانه و بنابر وظیفه‌ای بود كه اسلام عزیز به عهدة ما گذاشته بود. و ما كه خود را مسلمان و پیرو ائمة اطهار می‌دانیم، باید در راه حفظ اسلام از بذل جان و مال خود دریغ نكنیم.

 

شهید محمدجواد صدق‌آمیز

بدانید كه من این راه را آگاهانه انتخاب كردم و تا آخرین قطرة خونم اسلام را آبیاری خواهم كرد. ما این دنیا را گذرگاه می‌دانیم نه توقفگاه، و برای همین است كه «شهادت» را برای خود برمی‌گزینیم، و اما آسوده بخوابید ای یاران، ای «شهیدان» كه یاران می‌آیند.

 

شهید علیرضا عماری اللهیاری

بدانید كه چشمانم باز است و راهم مشخص، استقامتم و خونم ضامن كلامم می‌باشد.

 

 

شهید عبدالله نوروزی

راهی كه من انتخاب نمودم با شناخت بود، و راهی است كه در آن باید برای استحكام بخشیدن به نظام جمهوری اسلامی از خود و جان مایه گذاشت. و اگر در این راه افتخار «شهادت» نصیبم شد به آرزویم رسیده‌ام، زیرا رسالت مكتب ما چنین است كه اگر خونی ریخته نشود و نهال اسلام آبیاری نگردد، پس چگونه اسلام گسترش پیدا خواهد كرد. و امروز روزی است كه حجت خدا بر همة ما تمام شده است، همچنانكه خداوند می‌فرماید: «أطِیعُواالله و أطیعُواالرّسُولَ و أولی الأمر مِنكُم». پس، من هم با كمال میل به این جبهة مقدس كه برای پیروزی اسلام است می‌روم.

 

شهید حسین طحان

با آگاهی و شناخت و با یقین به سوی خدا، جهاد و «شهادت» می‌روم و تا پوزة دشمن (آمریكا) را به خاك نمالم از پای نخواهم نشست. می‌روم تا حركت را به سوی خدا در خط رهبری در این جهان حاكم كنم، و اگر «شهید» شدم «شهادت» آرزویم بود.

 

شهید اسماعیل روستایی

این راه را خودم انتخاب كردم. اسلحه به دوش می‌گیرم و برای مبارزه با جور و ستم و تجاوز راهی شهر «شهادت» می‌شوم.

 

شهید اسكندر همایونی

این راهی را كه می‌روم و رفتم از روی آگاهی بوده نه از روی هوی و هوس. آیه‌های قرآن مجید و همچنین مظلومیت انقلاب اسلامی ایران و مظلومیت شهیدان و همچنین ندای«هل من ناصر ینصرنی» حضرت سیدالشهدا ابا عبدالله الحسین(ع) مرا به این راه كشاند.

 

شهید ولی ملكی

راهی را كه رفته‌ام، و اگر خداوند «شهادت» در این راه را نصیبم كند، آگاهانه و از صمیم قلب بوده است و در این دنیای فانی یكی از آرزوهای بزرگم همین «شهادت» در راه خداست، كه امیدوارم این بار شهد گوارای «شهادت» را بنوشم.

 

شهید عباس توانگر

من با اعتقاد به «الله»، خالق جهان هستی و درهم كوبندة ستمگران و یار و یاور مستضعفان و وعده‌دهندة پیروزی مستضعفین بر مستكبرین و نجات‌دهندة قومی كه خودخواهان دگرگونی و تغییر می‌باشد، آگاهانه، بنابر اینكه در برابر آرمان و اهداف این امت رزمندة قهرمان و ایثاگر و رهبری خردمندانة امام خمینی احساس مسئولیت كردم، در این راه پرافتخار قدم نهادم و مرگ در بستر را ترك نموده و داوطلبانه عازم جبهه‌های حق علیه باطل شدم.

 

شهید فرهاد مروتی

من این راه مقدس را با بینایی و آگاهی كامل انتخاب نموده‌ام، و با قطرات خونم آن را امضا كرده‌ام. و این درس را نیز از سرور آزادگان جهان حسین‌بن علی(ع) آموخته‌ام؛ درس عشق و «شهادت»، درسی كه انسان‌های پاك آن را فراگرفته‌اند و به دیگران نیز آموخته‌اند كه چگونه زندگی كنند و چگونه مرگ را برگزینند.

 

 

شهید محمد شیخ زین‌الدین

ای قلبهای پاك كه با تمام وجود به یقین رسیده‌اید، بر شماست كه به آیندگان برسانید كه اگر از خانه و كاشانه دور شدید، اگر پدر و مادر و دیگر علایق را ترك گفتید. اگر به طرف گلولة داغ و سرخ بی‌مهابا شتافتید، اگر دهها بار مجروح شدید باز بایستید. اگر بهترین یاران را داده‌ایم هدفی جز الله و یاری او نداشته‌ایم. مردانه جنگیده‌ایم نه برای آب، نه برای خاك، و نه برای خشنود كردن انسانی مانند خود، هدف بالاتر از اینهاست، هرچند كه این عمل، آب و خاك در پی دارد. برای همین است كه «شهید»، اسیر، مفقود و معلول و یا سالم ماندن مفهومی ندارد. اگر هدف كشورگشایی و یا هدفی غیر از رضای خدا می‌بود ما حاضر نبودیم حتی یك موی از سرمان كم شود.

 

شهید علی غلامحسین دهدشتی

من حقیر «شهادت» را برگزیدم، چرا كه سعادتم در «شهادتم» بود واین نشان لیاقت من نبود، بلكه از لطف و كرامت حق تعالی به این فضیلت رسیدم، و این آرزوی دیرینه من بود. /

 

شهید ابوالقاسم ناصری

«شهادت» را كه پلی است به سوی لقاءالله و تزریق خون است به پیكر بی‌رمق جامعه، با آگاهی كامل بر زندگی ننگین مادی به دلایل زیر برگزیدم: 1. شهادت راهی است كه انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) و صدیقین انتخاب كردند. 2. به فرموده رهبر كبیر انقلاب امام خمینی: هر وقت دیدید كیان اسلام در خطر است جان و مال خود را ایثار نمایید.

 3. اگر مرگ را انتخاب نكنیم سرانجام مرگ ما را درمی‌یابد. 4. طبق آیه شریفه: «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون» و سایر آیات مربوطه. 5. «شهادت» عملی است كه مورد رضای خدای بزرگ و مقربین درگاهش می‌باشد، و پاك كننده گناهان اوج افتخار یك مومن با ایمان است. 6. مرگ سرخ بهتر از مرگ سیاه است. 7. «شهادت» نزدیكترین و بهترین راه برای رسیدن به سعادت و تكامل و لقاءالله است. /

 

شهید عباس رحیمی حسینی

ـ هدف «شهادت» نیست، هدف شناخت خداست، در راه خدا حركت كردن است. «شهادت» وسیله‌ای بیش برای وارد شدن به مرحله تكاملی دیگر نیست. /

 

شهید بهروز رفیعا

ـ چه كنم؟ كالبدم گنجایش روح بلندپروازم را ندارد، انگار می‌خواهد آن را بشكافد و به پرواز درآید، ولی چاره‌ای جز این ندارم كه بین روح و كالبدم یك هماهنگی به وجود آورم و برای اینكه روحم را نرنجانم به خواسته‌اش جواب مثبت داده و راهی طریق‌الله می‌گردم. شاید بتوانم از این رنج روحی برهم و سبكبال و روشن ضمیر در صف عاشقان قرار گیرد. /

 

شهید محمدكاظم چوبدار

با آگاهی از كم و كیف قضیه راه خود را انتخاب می‌‌كنم و امیدوارم كه در عروج روحم از زندان جسم ماتم نگیرید و برای این موهبت الهی و تكامل انسانی سوگوار نباشید وهمان‌گونه كه روحم شادی در طیران به سوی لقاءالله را دارد، شما هم شاد باشید.

شهید علی‌اصغر چایچی

برادران و خواهران بدانید كه من آگاهانه در این راه قدم نهاده‌ام كه با نثار خون خود در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی، وظیفة‌ انسانی و اسلامی را انجام دهم، مگر نه اینكه پایان هر زندگی و انتهای هر حركت زنده‌ای منزلگاه مرگ است، و رخت بربستن از این دنیا گام نهادن به عالم برزخ. پس، چه مرگی برتر و بالاتر از مرگ در راه الله نیست.

به طور یقین درك كرده‌ام كه شهادت تصادفی نیست، بلكه لیاقتی بوده و سعادت بزرگ می‌خواهد. خدایا، این رخت بربستن از خانه و كاشانه و دنیای فانی و این خون ناقابل را از این حقیر بپذیر، و آن را مایة‌ خدمت به اسلام و تقویت جمهوری اسلامی قرار بده. این زمان یاری خدا و روح خدا و زمان آزمایش بنده‌های خدا بود؛ دست از همه چیز شسته و با رضا و رغبت راهی جبهه شدم، و این خود نیز از الطاف خداست، چرا كه اشتیاق رفتنم بیشتر از شوق ماندنم بود.

 

شهید سیدمحمدرضا طیبی تفرشی

من با شناخت دقیق و با یقین كامل از این راه (اسلام) هدف را یافته‌ام و به سوی خدا می‌روم، چرا كه همه از طرف خدا آمده‌ایم و به سوی او بازگشت خواهیم كرد. خدایا، تو خود می‌دانی كه چقدر مشتاق شهادتم.


منبع: یاد وخاطره شهدا

 نوع مطلب : وصیتنامه شهدا، مقالات و مطالب فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ ایثار و شهادت، یاد و خاطره شهدا، 
برچسب ها : وصیتنامه شهدا، وصایای شهدا، شهیدوشهادت وشهدا، کلام شهدا، سخن شهدا، مطالب ومقالات فرهنگ ایثاروشهادت، جهان بینی شهدا،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت
وصیت شهدا