یاد و خاطره شهدا
گسترش فرهنگ ایثار و شهادت
درباره وبلاگ


زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست .مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

مدیر وبلاگ : جامانده از قافله
مطالب اخیر


شهید محمّد علی دولت آبادی،اولین شهید گشت 110 فاتب

 

نحوه شهادت شهید استواردوم محمّد علی دولت ابادی

گروهبانیکم محمّدعلی دولت آبادی در تاریخ 71/12/22 درخانواده ای مذهبی به به دنیا آمد.در سال 89 وارد نیروی انتظامی شده بود و 8 ماهی بود که بعد از اتمام دوره آموزشی اش به عنوان گشت موتوری در کلانتری 120 سید خندان مشغول به کار شده بود.

به گفته پدرش، او از همان دوران کودکی دوست داشت پلیس شود. به همین خاطر بعد ازاتمام دوره دبیرستان و گرفتن دیپلم برای استخدام در نیروی انتظامی اقدام کرد.

شهید محمّد علی دولت آبادی،اولین شهید گشت 110 فاتب


عصر20 مرداد مصادف با 21 رمضان  حدود ساعت  6/30 بعدازظهر و پس از اینکه لباس پلیس را به تن کرد، از خانه خارج شد تا به محل کارش در کلانتری سید خندان برود.گروهبان دولت آبادی بعد از حضور در کلانتری، سوار موتور پلیس شد تا برای گشت زنی به خیابان خواجه عبدالله انصاری برود. و گروهبان جوان در خلوتی خیابان شروع به گشتزنی کرد.

 

     شهید محمّدعلی دولت آبادی،شهید نظم وامنیت

ساعت حدود 8/15  بعدازظهر بود که او ناگهان متوجه پراید سفید رنگی شدکه دود غلیظی در خیابان به راه انداخته و با سرعت در حرکت بود. مامور پلیس به ماجرا مشکوک شد. حس پلیسی به او می گفت که حتما راننده پراید ریگی در کفشش دارد که با این وضعیت و بدون توجه به ماشینش به راهش ادامه می دهد. به همین خاطر شماره پلاک ماشین را به مرکز مخابره کرد و بعد از استعلام شماره پلاک، معلوم شد که خودروی پراید سابقه سرقت دارد.

حدس مامور جوان درست بود و وقتی متوجه شد خودرو سرقتی است، آژیر موتور را روشن کرد و با تعقیب خودروی پراید، به راننده دستور ایست داد. دقیقه از شروع ماجرا گذشته بود و خیابان های خلوت شهر به راننده پراید اجازه می داد تا هر لحظه با سرعت بیشتری به فرار ادامه دهد.
راننده های دیگر که شاهد تعقیب و گریز مامور پلیس و خودروی پراید بودند خود را به کنار خیابان می کشاندند تا راه برای موتور پلیس باز کنند. راننده پراید همانطور که با سرعت در حال ویراژ دادن در بین معدود ماشین های داخل خیابان بود از خیابان خواجه عبدالله انصاری وارد مسیر جنوب به شمال اتوبان شهید صیاد شیرازی شد. مامور پلیس چند بار خود را به نزدیکی خودروی پراید رساند و به او اخطار داد که فرارش ممکن است جانش را به خطر بیاندازد اما راننده دست بردار نبود. راننده پراید وقتی دید مامور جوان قصد ندارد از تعقیب او دست بردارد، دست به کار وحشتناکی زد. او درحالی که با سرعت زیاد در حال فرار بود، وقتی در آیینه دید که موتور پلیس درست پشت سرش قرار دارد، ناگهان پایش را روی پدال ترمز ماشین گذاشت. صدای جیغ ترمز ماشین و موتور پلیس فضای خیابان را پر کرد و پس از آن صدای برخوردی وحشتناک، همه را شوکه کرد.
موتور پلیس از پشت سر با شدت زیاد به پراید مسروقه برخورد کرد و گروهبان جوان نقش بر زمین شد. در همین لحظه پراید سبز رنگ دیگری که دو جوان سرنشینان آن بودند با پراید سفید رنگ برخورد کرد و آن هم متوقف شد.
صحنه تصادف به قدری دلخراش وناگوار بود که راننده های عبوری که شاهد ماجرا بودند برای کمک به مامور پلیس به محل حادثه شتافتند. سرنشینان هر دو خودروی پراید که کاملا گیج شده بودند، هر طوری بود از داخل ماشین بیرون آمدند. آنجا بود که مشخص شد سرنشینان هر دو پراید با هم دوست هستند و همگی با رها کردن خودروهایشان در محل پا به فرار گذاشتند.

            شهید محمّد علی دولت آبادی،اولین شهید گشت 110 فاتب

 

حجله شهید محمد علی دولت آبادی

شهادت مامور جوان

بدن غرق خون گروهبان جوان بر روی زمین افتاده بود و او حرکت نمی کرد. در همین هنگام آمبولانس اورژانس از راه رسید و امدادگران در همان معاینات اولیه اعلام کردند که گروهبان جوان جانش را از دست داده است. شدت تصادف به حدی بود که گروهبان جوان در همان لحظات اول جان خود را از دست داده بود.

شهید محمّدعلی دولت آبادی،شهید نظم وامنیت

ماموری با لباسی جدید

پدرش می گوید: «آن روز پسرم تازه لباس جدیدش را به تن کرده بود . تا قبل از آن لباس ماموران کلانتری را به تن می کرد اما آن روز برای اولین بار لباس جدید پلیس 110 را می پوشید.

موتورشهید محمّد علی دولت آبادی

 

 

موتورشهید محمّد علی دولت آبادی

خبر شهادت

پدر گروهبان دولت آبادی می گوید: تازه می خواستم برای محمد علی آستین بالا بزنم. او تنها امید من و مادرش بود. ما دو فرزند داریم که محمد علی فرزند بزرگ من بود.
او می گوید: ساعت 10 شب روز حادثه بود که از کلانتری با من تماس گرفتند و خبر دادند پسرم تصادف کرده و در بیمارستان بستری شده. وقتی خبر را شنیدم حدس زدم که اتفاق شومی برای او افتاده است. ازهمکاران پسرم خواستم آدرس بیمارستان را به من بدهند اما آنها خواستند تا به کلانتری بروم. دیگر مطمئن شده بودم که اتفاق بدی برای پسرم افتاده است. به سرعت سوار ماشین شدم و به سمت کلانتری حرکت کردم. برایم جای سوال بود که اگر پسرم دست وپایش شکسته و در بیمارستان است پس چرا از من خواستند تا به کلانتری بروم. لحظه ای را که وارد کلانتری شدم هیچ وقت از ذهنم پاک نمی شود. همه دوستان و همکاران محمد علی وقتی من را در مقابل خود دیدند با چشمانی پر از اشک به من تسلیت گفتند. آنجا بود که متوجه شدم پسرم در حالی که در حال انجام وظیفه بوده جان خود را ازدست داده است.

    تشیع پیکر پاک شهید محمّدعلی دولت آبادی


وسرانجام ......

در تاریخ91/5/20  مصادف با جمعه 21 رمضان(با زبان روزه) یك جوان برومند نظام در راه ارزش ها و باورها جان شیرینش را در طبق اخلاص گذاشت تا اشرار مزدور نتوانند آب و خاك این وطن را بیش از این رو به تباهی ببرند. تا ابد به یادمان می ماند كه جوان خوش سیمایی با نام زیبای محمدعلی دولت آبادی آخرین نفس هایش را نثار طرح برخورد با سارقین اتوبان شهید صیاد شیرازی نمود تا طعم امنیت بیش از پیش احساس شود. محمد علی بیست ساله ای كه اگرچه خانواده اش آرزوهای سپیدش را همراه او در تابوت پر عظمت شهادت به یادگار
می گذارند اما بی شك عرش نشین هفت آسمان اجر غیرت و شرافتمندی این پسر پاك را به خوبی پرداخت می كند.
پسر خوب ایران یاد و نامت را در گوشه ذهنمان به یادگار می سپاریم تا هیچ گاه فراموش نكنیم ما برای آنكه ایران گوهری تابان شود خون دلها خورده ایم...

 

محمد علی عزیز تنها بدان كه حرمت خون پاكت را می دانیم؛در آغوش ابر پادشاه خوبی ها \"والاترین آرامش ها\" سهم جوانمردیت...

 

       روحش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد!!!!
نوع مطلب : شهدا، شهید محمّد علی دولت آبادی، فرهنگ ایثار و شهادت، یاد و خاطره شهدا، 
برچسب ها : نحوه شهادت شهید دولت آبادی، شهیدمحمدعلی دولت آبادی، اولین شهیدگشت110، پلیس110، فاتب، ناجا، شهدای نظم وامنیت،
لینک های مرتبط : شهید محمّد علی دولت آبادی، عکس های شهید محمّد علی دولت آبادی و دوستان، مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید محمّد علی دولت آبادی، دیدار با خانواده شهید دولت آبادی، زمزمه شهید محمد علی دولت آبادی، مرکز مشاوره شهید دولت آبادی،
دوشنبه 27 خرداد 1398 11:54 قبل از ظهر
کشور ما مدیون خون جوانانی است که جان در کف اخلاص نهاده وتقدیم این آب وخاک نمودند.
روحشان شاد ویادشان گرامی باد
دوشنبه 27 خرداد 1398 11:53 قبل از ظهر
روحش شاد
سه شنبه 29 تیر 1395 12:24 قبل از ظهر
سلام:
آمرزش گناهان شهید
قال رسول الله صلی الله علیه و آله :
للشّهید سبع خصال من الله اوّل قطره من دمه مغفور له کلّ ذنب.
حضرت پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود :
به شهید هفت امتیاز از طرف خداوند عطا می شود، اولین آنها بخشیدن تمام گناهان اوست بواسطه اولین قطره خونش.
وسائل الشیعه، ج11، ص9، حدیث20

هر کس به کسی نازد
ما هم به شهیدان نازیم
روحشان شاد
جمعه 4 تیر 1395 06:29 بعد از ظهر
سلام:
قال رسول الله صلی الله علیه و آله :
اشرف الموت قتل الشهاده
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود :
شهادت برترین مرگهاست.
بحارالانوار، ج67، ص8، حدیث4
موفق باشید.
شنبه 15 خرداد 1395 12:16 بعد از ظهر
سلام علیکم:
امام علی-ع:
خداوند، شهدا را در قیامت باچنان جلال و نورانیتی وارد محشر می کند،
که اگر انبیا سواره از مقابل آنان عبور کنند به “احترام شهیدان” پیاده شوند. (بحار الانوار جلد ۱۰۰ ص ۱۳
متشکرم
جمعه 24 اردیبهشت 1395 10:54 بعد از ظهر
روحش شاد ویادش گرامی باد
شنبه 28 فروردین 1395 11:56 بعد از ظهر
چه گلهایی پرپر شدند تا ایران ما ایران شود.شهدا شرمنده ایم.
سه شنبه 17 فروردین 1395 08:49 بعد از ظهر
امنیت امروز ما به خاطر خون پاک شهدای عزیزی مثل شهید محمد علی دولت آبادی ودیگر شهدای نیروی انتظامی ودفاع مقدس است.شادی ارواح شهدا صلوات.اللهم صل علی محمد وآل محمد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت
وصیت شهدا
یادوخاطره شهدا
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic